piatok 11. augusta 2023

Manželská pretvárka (Recenzia)

Autor: Abigail Wilson
Originálny názov: Masquerade at Middlecrest Abbey
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ 2023
Séria: -
Diel: -
Počet strán: 368
Žáner: historická romanca
Moje hodnotenie knihy: 5/5
Moje hodnotenie obálky: 3/5

Anotácia:

Milovníkom kvalitnej historickej romance ponúkame pútavý romanticko-dobrodružný príbeh z pera úspešnej americkej autorky Abigail Wilsonovej, zasadený do regentského Anglicka.
Keď ovdovený lord Adrian Torrington súhlasil, že sa stane špiónom v službách britskej koruny, nikdy neplánoval, že sa bude vydávať za lúpežníka, a už vôbec nie, že prepadne nesprávny koč. Keď však uviazne na ceste s mladou ženou v bezvedomí a dieťaťom, je nútený navrhnúť jej manželstvo, aby ochránil nielen jej česť, ale i vlastnú totožnosť a nebezpečné poslanie.

Adrian odvezie slečnu Elizabeth Cantrellovú a jej nemanželského syna Isaaca do rodinného sídla Middlecrest Abbey, pričom nemá ani tušenia, že Isaacovým otcom je jeho mladší brat. Na veľkolepom panstve ich čakajú lordove krásne, takmer dospelé dcéry, ale aj zákerný vrah a rozpúta sa horúčkovitá honba za chýbajúcimi spravodajskými informáciami, ktoré by mohli zvrátiť vojnu s Francúzskom. V obave z toho, čo by lord Torrington mohol urobiť, keby sa dozvedel pravdu o jej synovi, musí byť Elizabeth stále o krok vpredu - pred svojím krehkým srdcom, neistou budúcnosťou a tajomnou osobou, ktorá sa zo všetkých síl usiluje zničiť jej novú rodinu...

***

Abigail Wilson ako autorka historických romancí má u nás s Manželskou pretvárkou premiéru a výborné hodnotenia sľubovali výborné čítanie. Myslím si, že kto má z daného žánru načítané, určite mi dá za pravdu, že toto bolo naozaj originálne, zamotané, napínavé a okrem romantickej linky je tu perfektne rozbehnutá aj tá detektívna a vyšetrovacia. 

Nestáva sa často, že by v historických romanciach bola vražda. A tu sa mi páčilo, že okrem nej tu boli špióni, zradcovia, tajomné výhražné odkazy a hlavná hrdinka, ktorá okrem toho, že sa musela stihnúť zaľúbiť do hlavného hrdinu, sa s chuťou pustila aj do vyšetrovania. Trochu nezvyčajné boli aj samotné osudy našich hlavných hrdinov, ktorí obaja zažili pomerne dosť problémové obdobie, ktoré na danú dobu mohlo absolútne zničiť ich povesť. 

Zamotané rodinné osudy, mnohé záhadné postavy a najmä špionážna a detektívna linka spravili z tejto knihy naozaj pútavé a veľmi zaujímavé čítanie. Páčilo sa mi, že romantická linka ustúpila trochu do úzadia, ale stále bola prítomná, nie však zbytočne rozpytvávaná a láska prišla jednoducho a prirodzene sa preniesla cez všetky vzniknuté problémy. 

Od začiatku mala kniha spád, neustále sa v nej niečo dialo a mňa veľmi bavilo to jednoduché vyšetrovanie zodpovedajúce dobe, v ktorej sa príbeh odohráva. Dávno som nečítala takúto "akčnú" romancu a musím povedať, že sa mi to páčilo. Vždy som mala rada, keď hlavný hrdina bol špión, ale tu mal príbeh ešte niečo naviac. Dúfam, že každá autorkina kniha je písaná podobným štýlom a že sa ich u nás dočkáme, lebo ja by som si od nej určite veľmi rada prečítala aj niečo ďalšie. 


                                                           Knihu si môžete kúpiť tu   

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára