piatok 2. februára 2024

Leigh Howardová a duchovia z panstva Simmons-Pierce (Recenzia)

Autor: Shawn M. Warner
Originálny názov: Leigh Howard and the Ghosts of Simmons-Pierce Manor
Vydavateľstvo: Aurora 2023
Séria: -
Diel: -
Počet strán: 256
Žáner: YA mystery
Moje hodnotenie knihy: 3*/5*
Moje hodnotenie obálky: 1*/5*

Anotácia:

Top bestseller na Amazone, najlepšie hodnotená kniha na svete a hit TikToku s miliónmi videní, to je kniha Leigh Howardová a duchovia z panstva Simmons-Pierce od bestsellerového autora podľa USA Today Shawna M. Warnera.

Shawn Warner, bývalý vojenský príslušník, si splnil svoj detský sen stať sa spisovateľom, keď vydal svoj debut s názvom Leigh Howardová a duchovia z panstva Simmons-Pierce. Vďaka virálnemu videu od TikTokera menom Red, ktoré v krátkom čase dosiahlo 17 miliónov videní, sa dostal na prvé miesto najpredávanejších kníh na Amazone, ako aj v známej sieti kníhkupectiev Barnes & Noble. 

Hoci TikTok možno pomohol Leigh Howardovej vyskočiť na vrchol rebríčkov, jej recenzie ju tam držia. Román je určený pre young adults, no veľa pozitívnych reakcií prichádza aj od starších čitateľov.

Život Leigh sa rozbil na márne kúsky. Osirotená sa dostane do rodiny neuveriteľne bohatých príbuzných, o ktorých ani netušila, že existujú. Do nového sveta nevie zapadnúť, nedokáže prekonať smútok. Keď jej polícia oznámi, že vyšetrovanie vraždy jej rodičov sa dostalo do slepej uličky, pochopí, že jedinou cestou k zmiereniu vo svojej duši je vyriešenie tejto záhady vlastným úsilím. S novou rodinou a priateľmi, medzi ktorými sa ocitne duch s viacerými osobnosťami, Leigh riskuje všetko, aby našla odpovede.

Pridajte sa k Leigh na jej dobrodružnej ceste v brutálnom svete organizovaného zločinu a zrady.

***

Pred rokmi som čítala sériu Mediátor od Meg Cabot, kde hlavná hrdinka mala schopnosť vidieť duchov. Pamätám si, že sa mi vtedy veľmi páčila a zamilovala som si ju. Teraz sa ku mne dostala Leigh Howardová a ja som si myslela, že bude podobná, ako spomínaná séria. Aj keď sa v anotácií spomína smútok a nešťastie hlavnej hrdinky, myslela som si, že kniha bude skôr zábavná, odpočinková a že duchovia jej dodajú potrebný "šmrnc", aby sa čítala naozaj ľahko, pohodovo a tak nejako vyčnievala z davu. 

Duchovia knihe naozaj dávajú to, čo ju robí inou a dobrou. Páčilo sa mi, že tu nemáme len jedného ducha, ale v podstate dvoch. Jedného dobrého, jedného zlého. Čo sa týka samotnej hlavnej hrdinky, tak tu musím priznať, že som si ju vôbec neobľúbila, aj keď počas príbehu prešla výraznou premenou k lepšiemu. Chápem, že bola nešťastná a smutná, to ale neznamená, že musí byť aj bezohľadná a sebecká. Vytvárala jeden problém za druhým a všetci jej to museli tolerovať. Jej hrdinské činy sú obdivuhodné, avšak nie veľmi vierohodné. Taktiež jej vyšetrovacie postupy mohli byť, povedzme, trochu menej nápadné a priehľadné. 

Ide o príbeh so zápletkou pre dospelých a spracovaním pre deti. Aj preto sa zrejme páči viacerým generáciam. Starším aj mladším. Ja som od neho čakala trochu niečo iné, ale to samozrejme, nie je problém príbehu ako takého, ako skôr mojich chybných odhadov. Síce sa nezaradím medzi jeho nadšencov, ale rozhodne to bolo milé čítanie, ktoré na konci dokáže prekvapiť. Keď nad vinníkom nebudete veľmi premýšľať, možno ho dokonca vôbec nedokážete odhaliť :D 


                        Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu  Aurora.

                                                              Knihu si môžete kúpiť tu  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára