utorok 17. mája 2016

Mesačná chvastačka (apríl 2016)

Toto mesačné meme poriada Judit!

***

Ako som už spomínala v minulej chvastačke, opäť sme so sestrou robili veľkú objednávku z ČR, takže to bude opäť dlhý článok. Ani to, že nemám teraz vôbec čas na čítanie ma neodradilo a ja som si opäť kúpila knihy, po ktorých som už dlho túžila. Ako prvú som si doobjednala piatu časť zo série Noční lovci Před záhrobím. Ak sa nemýlim, chýba mi už len jedna, takže keď dokúpim tú, konečne sa budem môcť do tejto série pustiť. Ďalej som si konečne kúpila Procitnutí slečny Primové, ktoré som už naozaj veľmi dlho chcela. Madame Tussaud som tam za tú skvelú cenu naozaj nemohla nechať a vyzerá to naozaj skvelo. Hugo a jeho veľký objav som už obzerala v kníhkupectve a je to naozaj ozdoba mojej knižnice (napriek tej hnusnej obálke), pretože celkové spracovanie knihy je asi najzaujímavejšie zo všetkých kníh, ktoré vlastním. Na Pohodlné lži som veľmi zvedavá a rovnako aj na Příšery Templetonské, ktoré majú jednoznačne najkrajšiu obálku.


Po vynikajúcej Cinder som si hneď musela doobjednať Scarlet a Cress. Muzeum prazvlaštních vecí vyzerá dosť zaujímavo a veľmi ma potešilo, že mi prišiel s touto obálkou, pretože tá druhá vyzerá dosť zle. Takisto Okřídlená duše ma už veľmi dlho lákala a som zvedavá, čo na to poviem. Provensálsky dom zázrakov je už kniha, ktorú som si kúpila v Knihách pre každého za super cenu.


Sestra bola na výlete v Zlíne, tak sa, samozrejme, musela zastaviť aj v Levných knihách. A, samozrejme, kúpila nejaké knihy aj mne. Posedlost ma zaujala už keď vyšla a som rada, že ju konečne mám. Rendez-vous v Paříži má krásnu obálku a vyzerá to na príjemnú oddychovku. Z Červeného vrchu však nie som vôbec nadšená, pretože po predchádzajúcich skúsenostiach s autorkou nevkladám do tejto knihy žiadne nádeje. 


Po neskutočne dlhej dobe som si konečne dokúpila celú sériu Twilight, ktorá mi stále chýbala v mojej knižnici. A keďže som ich nemohla dať do knižnice neprečítané, hneď som sa rozhodla pre re-reading celej série, ktorý mi padol mimoriadne vhod, keďže som sa dostala do čitateľského bloku, kedy sa mi do ničoho nechcelo.


Na recenziu som dostala tento mesiac tri knižky. Smolná sezóna ma zaujala hlavne obálkou, ale rozhodne ma nesklamala. Je to úžasná kniha, ktorá si odo mňa vyslúžila 5*. Viac sa dočítate v recenzii, ktorá bude čoskoro na blogu. Rovnako som ohodnotila aj Zrcadlení, ktoré skvelo zakončilo celú sériu, aj keď k tomu úplnému záveru mám pár výhrad. A na Zabijaka Andersa sa ešte len chystám, ale keďže sa mi veľmi páčil aj Starček, aj Analfabetka, myslím, že ma rozhodne nesklame.


***
Tento mesiac mi pribudlo 21 kníh. 

 Čítali ste niektoré z týchto kníh? Ak áno, ako sa vám páčili? :)

Ellie

2 komentáre:

 1. Uf, do Cress by som sa mala pustiť už aj ja. Cinder a Scarlet boli fajn knižky, len toľko mám toho na čítanie, že neviem, čím skôr pokračovať. Akurát ma čaká aj Smolná sezóna, na to som fakt zvedavá a teraz ešte viac, ak hovoríš, že to bolo dobré. Téma vyzerala veľmi zaujímavo.
  Inak aj ja som minule uvažovala o re-readingu Twilightu? Zaujímalo by ma, či by sa mi to stále páčilo tak ako pred pár rokmi, keď som tie knihy otvorila prvýkrát :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja mám ten istý problém, že stále kupujem nové a nové knihy a stále mám čím ďalej, tým menej času, hlavne teraz cez skúškové. A Smolná sezóna bola fakt super, normálne mám chuť si ju znova prečítať :D ... A čo sa týka Twilightu, stále si myslím (aj napriek hatom, ktoré vznikli po filmoch) že tie knihy sú super a strašne dobre sa čítajú. Mne sa to páči stále rovnako :)

   Odstrániť