utorok 31. decembra 2013

Moje sladké šestnáste storočie (Recenzia)

Autor: Rachel Harris
Originálny názov: My Super Sweet Sixteenth Century
Vydavateľstvo: CooBoo 2013
Séria: My Super Sweet Sixteenth Century
Diel: 1/3
Počet strán: 250
Žáner: YA, time-travel
Moje hodnotenie obálky: 5/5

Anotácia:
Cat Crawfordová má o pár dní osláviť svoje sladké šestnáste narodeniny. Avšak to posledné, čo si Cat praje, je extravagantná narodeninová oslava organizovaná jej temperamentnou nevlastnou matkou. Aspoň malou útechou je pre ňu plánovaný rodinný výlet do magickej Florencie. A keď ju pri prehliadke tohto úžasného mesta zavedie zvedavosť do jedného stanu, ocitne sa priamo… v renesančnej Florencii.
Na tomto výlete do šestnásteho storočia, vyzbrojená len batohom plným vecí z budúcnosti, sa Cat stretne so svojimi predkami. A nie len s nimi, veď v tomto období je Florencia plná známych umelcov, ktorí práve tvoria svoje vrcholné diela. A samozrejme nie je núdza ani o zaujímavých ctiteľov… No podarí sa Cat nájsť cestu späť do modernej doby alebo jej talianske dobrodružstvo bude pokračovať navždy?


***

Moje sladké šestnáste storočie som objavila už dávno na Goodreads, ešte keď bolo vydanie u nás v nedohľadne a hneď som si pomyslela, že táto kniha je stvorená pre mňa, a dúfala som, že sa niektoré z našich vydavateľstiev nado mnou zľutuje a ja si ju budem môcť prečítať. A stalo sa - moje modlitby boli vyslyšané a ja som sa konečne mohla začítať do knihy, ktorá má takú prenádhernú obálku (aj keď, ten ruksak mohli vybrať iný, krajší...).

Cat má nočné mory zo svojej veľkolepej oslavy 16. narodenín, ktorú jej plánuje nevlastná matka (ktorú Cat veľmi nemusí). Za utrpenie, ktoré ju čaká, si však vydupala vysnený výlet do Florencie, mesta plného histórie a umenia, ktoré tak veľmi miluje. Rozhodne sa, že krásy Florencie preskúma na vlastnú päsť. Z nevysvetliteľného dôvodu zavíta do stanu cigánky a keď odtiaľ vyjde, zistí, že vhupla priamo do 16. storočia, hovorí plynulo po taliansky a všetci ju oslovujú Patience. Cat však nestratí duchaprítomnosť a vrhá sa na toto dobrodružstvo, ktoré jej vôbec nenaháňa strach a rozhodne sa užiť si ho naplno. 

Cestovanie časom (ako som už viackrát písala) je moja obľúbená téma a aj keď je v MSŠS len jedna cesta do minulosti a späť, stále to nestratilo čaro a ja som si túto knihu užila naplno. Je to jedna z najrozkošnejších kníh, aké som kedy čítala. Je taká roztomilá, že by som si ju išla prečítať znova. 

No a koniec ma úplne dostal. Bolo mi jasné, že autorka si musí nachystať nejakú pôdu na ďalšie diely, ale aj tak ma to prekvapilo a rozhodne sa teším na dvojku (ktorú chcem hneď!). Mám viaceré predstavy, ako asi môže dvojka vyzerať, ale aj tak ma nakoniec určite prekvapí. 

Chcem viac takýchto oddychových, milých a skvelých kníh. Rozhodne som MSŠS nečítala naposledy a naozaj sa nemôžem  dočkať pokračovania. Určite ju odporúčam všetkým, ktorí majú radi historické, romantické a sladké knihy s veľmi vtipnými hrdinkami  a s úžasnými hlavnými hrdinami. Každý (každá) si v tejto knihe nájde to svoje.

Moje hodnotenie:

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia.
Knihu si môžete kúpiť tu
Ellie

2 komentáre:

  1. Vždycky mě strašně deptá, když se nemůžu dočkat na nějakou knihu, všichni na ni píší skvělé pozitivní recenze a její přečtení je u mě v nedohlednu! :D asi si ji koupím, ale pořád si nejsem jistá, jestli mi to sedne.. není to až moc slaďárna? :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ten pocit úplne poznám :D Je to sladké, ale vtipné a milé, a mne to presne sadlo :) určite to vyskúšaj :)

      Odstrániť