pondelok 30. júna 2014

Mesačná chvastačka (jún 2014)


Toto mesačné meme poriada Judit!
Ide o súhrn všetkých kníh, ktoré za daný mesiac pribudli do vašej knižnice. Zahrňuje knihy kúpené, darované, vyhrané a knihy na zrecenzovanie. Nezahrňuje knihy požičané, ukradnuté, 
učebnice a podobné zlo. :)

***

Pre mnohých (vrátane mňa) sa práve začalo najlepšie obdobie roka - dvojmesačné voľno. Ja som svoje prázdniny začala najlepšie na svete - v Paríži. A nie, bohužiaľ, nemám žiadnu fotku pod Eiffelovkou so Stalo sa to v Paríži v ruke, keďže 1) pršalo a 2) nebol na knihu vôbec čas. Každopádne som si Paríž užila a určite sa tam plánujem vrátiť - viackrát.  No a keďže som v júni výletovala, chvastačka nebude bohatá, ale aj tak som zo všetkých kníh veľmi nadšená. 

1) Kúpené knihy
Poznáte ten pocit, keď ste v minulosti čítali sériu kníh, ktorú ste mali požičanú a  do ktorej ste sa zamilovali, a ona sa už nedá zohnať, ale vy ju nakoniec nájdete na bazáre? Áno, je to perfektný pocit. Ja ho zažívam odkedy mi prišla celá séria Jednorožca - Trojitá koruna, Sila povinnosti, Sokovia v láske, Bratstvo Ružového kríža, Strieborná dýka a Hra osudu. Plánujem si ju znova celú prečítať, pretože už si ju tak podrobne nepamätám. A rozhodne ju odporúčam, pretože patrí medzi moje najobľúbenejšie historické knihy a zaslúžila by si oveľa väčšiu pozornosť. (Keď som fotila fotky, Jednorožca som nemala pri sebe, takže ich nahradím len obrázkami.)2) Recenzné výtlačky
Od CooBoo mi prišlo Proroctví, ktoré mám rozčítané a ktoré by som zajtra chcela stihnúť dočítať a tým odštartovať môj neoficiálny letný čítací maratón. Zatiaľ som len na začiatku, ale číta sa fajn, takže uvidíme, ako to nakoniec dopadne. 

Od Ikaru mi práve pred hodinou prišiel balík s dlho očakávanými knihami - Odviaž sa a Stratená nádej. Do Stratenej nádeje sa pustím hneď po Proroctví a Odviaž sa si budem vychutnávať pomaly a dám vám vedieť, keď celý zápisník doničím dokončím.

Obom vydavateľstvám veľmi pekne ďakujem. 

***
Celkovo mi v júni pribudlo  9 kníh. (Na fotke len 3.)


Ellie

3 komentáre:

  1. Proroctví vypadá vážně skvěle. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Aj mne dnes prišiel zápisník. :) To s tou sériou máš pravdu, u mňa to je Slávna päťka alebo Pollyanna. :) A som nevedela, že to Proroctví je také hrubočizné.

    OdpovedaťOdstrániť