štvrtok 22. januára 2015

Na Slovensku vyjde vo februári:

Vydavateľstvo Ikar:

Kniha života - Deborah Harkness (All Souls Trilogy 3.)Prvý diel tejto série som prečítala už veľmi dávno, druhý čítam až teraz a som veľmi rada, že som s ním čakala, pretože sa môžem hneď pustiť do tretieho dielu. Táto séria by si podľa mňa zaslúžila oveľa viac pozornosti, pretože je naozaj skvelá. 

Pomalé skúmanie ticha - Patrick Rothfuss (The Kingkiller Chronicle 2,5.)Z tejto série mám doma  zatiaľ len prvý diel, ktorý som síce neprečítala, ale myslím, že sa mi bude veľmi páčiť a v tom prípade si určite dokúpim druhý diel a k tomu aj túto novelu. 


Vydavateľstvo Fortuna Libri:


Vôňa parfumov - Cristina Caboni Táto kniha ma zaujala hlavne krásnou obálkou, ale podľa anotácie a hodnotenia na Goodreads nevyzerá vôbec zle a myslím, že si ju raz určite prečítam.


Vydavateľstvo Plus:


Hodvábnik - Robert Galbraith (Cormoran Strike 2.)Tejto knihe sa určite poteší moja sestra, ktorej sa Volanie kukučky veľmi páčilo. Ja sa na túto sériu ešte len chystám, ale už teraz sa na ňu veľmi teším. 


Vydavateľstvo CooBoo:


Solitaire - Alice OsemanSolitaire mám už dlho vo svojom wishliste, tak dúfam, že teraz sa k nej už aj konečne dostanem a prečítam si ju. Vyzerá sľubne. 


Vydavateľstvo Slovart:

Absolútna vojna - Alex Scarrow (TimesRiders 4.)Veľmi am mrzí, že túto sériu mám rozkupovanú po česky, pretože BBart ďalšie diely vydávať nebude, takže mi neostáva nič iné, len si knihy dokúpiť v (úplne inom) slovartovskom formáte. Každopádne, prvý diel tejto série sa mi veľmi páčil a určite plánujem dočítať celú sériu. 

Lirael - Garth Nix (Abhorsen 2.)Fanúšikovia série Sabriel sa majú na čo tešiť, pretože vo februári vychádza aj pokračovanie série - Lirael.  

Jane Austenová mi prebrala frajera - Cora Harrison (Jane Austen 2.)A opäť niečo pre moju sestru (a, samozrejme, aj pre mňa. Ďalšia kniha o priateľstve Jenny Cooperovej a Jane Austenovej. 

Mesto nebeského ohňa - Cassandra Clare (The Mortal Instruments 6.)A to najlepšie na záver - záverečný diel mojej obľúbenej série. Už sa naozaj neviem dočkať a som zvedavá, čo pre nás autorka pripravila v poslednej knihe Nástrojov smrteľníkov. 

P.S.: Je to iba môj pocit alebo naozaj vo februári vychádzajú knihy s naozaj perfektnými obálkami? 


Ellie

3 komentáre:

  1. Solitaire by som si strašne rada prečítala. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Vôňa parfumov ma krásnu obálku a anotácia znie zaujímavo. Veľmi sa teším na Mesto nebeského ohňa ,som zvedavá čo si pre nás Cassandra pripravila :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Tak, a o dôvod viac sa tešiť na február....Pomalé skúmanie ticha od Patricka Rothfussa nesmie chýbať v mojej knižnici-a má takú nádhernú obálku...už teraz odpočítavam dni do vydania :D

    OdpovedaťOdstrániť