sobota 21. mája 2022

Hotel (Recenzia)

Autor: Pamela Kelley

Originálny názov: The Hotel
Vydavateľstvo: Fortuna Libri 2022
Séria: -
Diel: -
Počet strán: 288
Žáner: román
Moje hodnotenie knihy: 4*/5*
Moje hodnotenie obálky: 4*/5*

Anotácia:

Tajomstvá a klamstvá. Aj tie sa skrývajú v exkluzívnom rodinnom hoteli...

Hotel Whitley je najluxusnejší prímorský hotel na ostrove Nantucket. Vlastní ho jedna rodina, pričom každý jej člen pôsobí na inej pozícii.

Utiahnutá Paula pracuje v administratíve ako účtovníčka. Jej pokojný život naruší nečakané rozhodnutie starého otca, ktorý ju povýši na generálnu riaditeľku. Na tejto pozícii má nahradiť svoju extrovertnú sesternicu Andreu, ktorá z toho, samozrejme, obviňuje Paulu. Andrea však čoskoro zistí, že miesto, ktoré jej vybral starý otec, jej možno otvára nové možnosti. A nielen v pracovnej oblasti.

Starý otec zároveň do hotela zavolá konzultanta Davida, ktorý má Paule pomôcť zžiť sa s novým postavením. Okrem toho má posúdiť, či sa na náročnú funkciu hodí. David síce vyrastal na Nantuckete, ale teraz býva na rušnom Manhattane. Na ostrov sa vrátil ešte z jedného dôvodu – pre vážne rodinné problémy. Po mesiacoch strávených v Paulinej prítomnosti sa mu Manhattan zdá vzdialenejší než kedykoľvek predtým. V tom istom čase sa do hotela na pár mesiacov príde ukryť filmová hviezda z Hollywoodu Bella. Spoznáva Paulinho brata, pravú ruku šéfkuchára. Ten nemá potuchy, kto je v skutočnosti pôvabná mladá žena, ktorá ho tak očarila...

***

Blíži sa sezóna dovoleniek a s ňou prichádzajú aj mnohí príležitostní čitatelia, ktorí vytiahnu knihu naozaj len tam. Ak by som mala ženám odporučiť pár oddychových knižiek, Hotel by bol určite medzi nimi. Pokojný, príjemne plynúci dej v nádhernom prímorskom prostredí s množstvom sympatických postáv vám zaručí relax a pomôže vypnúť od každodenných starostí. Nečakajte žiadne mimoriadne zvraty, prekvapenia alebo drámy. Dej plynie pokojne, ale zato vôbec nie nudne. Príbeh je pomerne krátky, ale ponúka dostatočný priestor na zoznámenie sa s každou postavou. 

Hotel Whitley je rodinný hotel, ktorý ponúka bezchybné služby a luxusné ubytovanie v krásnom prostredí. Zoznamujeme sa s celou rodinou Whitleyovcov a ich pracovnými povinnosťami a zároveň sledujeme aj ich osobný rozvoj a budovanie nových vzťahov. Paula postúpi so zakríknutej účtovníčky na generálnu riaditeľku hotela. Pri jej kariérnom postupe jej pomáha nielen starý otec, ale aj veľmi sympatický David, ktorý po dlhom čase má možnosť opäť navštíviť rodinu. Paulina sesternica Andrea je sklamaná, že ju z riaditeľky presunuli na post komornej, ale nové pracovné vyhliadky a aj nová známosť ju toho znechutenia rýchlo zbavia. Paulin brat Nick je úžasný šéfkuchár a svojím umením učaroval aj známej filmovej hviezde, ktorá do hotela prišla úplne inkognito. Aj keď sa na prvý pohľad zdá postáv mnoho, vôbec sa v nich nestrácate, pretože sa s nimi zoznamujete postupne a každej je venovaný rovnaký priestor. 

Zo začiatku som sa trochu bála, že v rodine Whitleyovcov bude panovať závisť a intrigy, ale týmto smerom sa kniha našťastie vôbec neuberala. Celý príbeh bol postavený skôr na vzájomnej pomoci, pochopení a podpore. Nielen medzi členmi rodiny, ale aj v hotelierskom a reštauračnom biznise. Postavy si tiež vedeli vychutnávať chvíle voľna a pri každej príležitosti zašli na drink alebo dobré jedlo. Akonáhle sa vyskytol malý problém, hneď sa vyriešil a celej knihe vládla naozaj veľmi príjemná dovolenková atmosféra. Pri čítaní budete mať zrejme určite chuť zbaliť kufor, nasadnúť na prvé lietadlo a vychutnať si chvíle voľna s dobrou knihou, jedlom a osviežiť sa mnohými skvelými nápojmi. 

Za seba môžem povedať, že som si čítanie veľmi užila a na letné dni by som určite prijala viac podobných príbehov. Dúfam, že sa dočkáme aj ďalších autorkiných kníh, pretože ako som pozerala, má ich na konte už niekoľko, všetky situované na Nantuckete, ktorý si vďaka Hotelu určite obľúbite aj vy a pre predstavu si ho hneď budete googliť (presne ako ja :D ). 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu  Fortuna Libri
Knihu si môžete kúpiť tu

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára