nedeľa 21. apríla 2024

Tichý plač (Recenzia)

Autor: Lisa Regan

Originálny názov: Her Silent Cry
Vydavateľstvo: Grada/Cosmopolis 2024
Séria: Detective Josie Quinn
Diel:  6/20
Počet strán: 368
Žáner:  detektívka
Moje hodnotenie knihy: 4,5*/5*
Moje hodnotenie obálky: 2*/5*

Anotácia:

Keď je sedemročná Lucy Rossová unesená z kolotoča v dentonskom mestskom parku, detektívka Josie Quinnová sa aj so svojim tímom zapojí do usilovného pátrania. Je to práve ona, kto nájde Lucin trblietavý motýlí batôžtek, vo vnútri ktorého je napchatý odkaz s ničivým posolstvom: Zdvihni telefón, alebo tvoje dievčatko zomrie... Druhý deň získajú Lucini rodičia aj policajný tím a FBI na chvíľku nádej, keď zdvihnú hovor a myslia si, že volá opatrovateľka - namiesto toho sa však na linke ozve mrazivý mužský hlas. Polícia sa ponáhľa do bytu pestúnky, len aby našla jej bezvládne telo v spleti prestieradiel na posteli. Každý nový telefonát od niekoho prepojeného s rodinou končí šokujúcim nálezom ďalšieho tela. Zvrátený vrah sa chce evidentne pomstiť a nezastaví sa, kým rodina Rossových nebude na kolenách...Intuícia Josii napovedá, že Lucini rodičia jej nehovoria celú pravdu, ale niečo jej stále bráni v tom, aby prenikla do prípadu hlbšie. Možno je to jej vlastné tajomstvo? Má Josie dosť síl na to, aby tento prípad vyriešila? Pokiaľ chce Lucy priviesť domov živú, nemá na výber...

***

Prípady s Josie Quinnovou ma bavia, ale po poslednom, ktorý sa opäť týkal osobných životov vyšetrovateľov, som bola mierne sklamaná. Dúfala som, že tento ďalší prípad už bude úplne mimo ich životy a autorka si dá od postáv na chvíľu odstup a tie zmenia to svoje neznesiteľné správanie. Moje želania sa vyplnili a v šiestom dieli máme postavy ako vymenené a tiež prípad, v ktorom nikto zo zúčastnených nemá s Josie nič spoločné. 

Pre mňa je Tichý plač určite jeden z tých lepších dielov série. Veľmi sa mi páčil a som rada, že absolútne splnil moje očakávania a priania týkajúce sa postáv a aj samotného prípadu. Ten bol naozaj dobre vystavaný. Okrem únosu dievčatka pribúdali aj zavraždené obete, ktoré boli s jej rodinou nejakým spôsobom prepletené. Únosca nemal zľutovanie a svoj plán mal naozaj premyslený do poslednej bodky. A zdalo sa, že je vždy o krok pred políciou. 

Už od samotného začiatku, kedy spoznáte rodičov uneseného dievčatka je vám jasné, že niečo s nimi nie je v poriadku. Otec vzhľadom na svoju prácu môže byť zapletený v rôznych nepekných záležitostiach, ale matka je podozrivá rozhodne ešte viac ako on. Je jasné, že rodina skrýva tajomstvo a Josie ho musí odhaliť skôr, ako únosca zabije malé dievča. 

Bolo to napínavé, malo to výborné tempo, nebolo to predvídateľné a dosť dlhú dobu vás príbeh nechá v napätí a zvedavosti, čo podnietilo únos. Pomsta alebo peniaze? Tiež sa mi veľmi páčilo, ako sa k sebe Noah a Josie správali. Aj keď hrozil konflikt, ktorý sa mohol pokojne vliecť aj cez niekoľko ďalších dielov, autorka sa rozhodla to s pokojom medzi postavami vyriešiť a to som bola vážne rada. Už si zaslúžili aj trochu vzájomného porozumenia. No, už aby tu bol ďalší diel :) 


      Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu  Grada.
Knihu si môžete kúpiť tu

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára