štvrtok 16. mája 2013

Daj si pozor na želania (Rýchlorecenzia)


Autor: Alexandra Potter
Originálny názov: Be Careful What You Wish For
Vydavateľstvo: Noxi 2012
Séria: -
Diel: -
Počet strán: 352
Žáner: román, chick-lit
Moje hodnotenie obálky: 4/5
Moje hodnotenie knihy: 5/5


Anotácia:
„Želám si, aby bolo v metre voľné miesto... Aby som nezjedla celé vrecko cukríkov... Zhodila tých niekoľko tvrdohlavých kíl... Stretla muža, ktorý bude rád upratovať. Samostatná Londýnčanka Heather si ustavične čosi želá a nemyslí pritom na veľké veci – ako svetový mier alebo rande s Bradom Pittom. Vyrovnáva sa s neverou bývalého priateľa, po ktorom jej zostali len trpké spomienky a hypotéka na byt. Keď si kúpi od cigánky vres pre šťastie, zlé dni sa pominú a jej život sa zázračne zmení. Začne chodiť s príťažlivým susedom, prenajme izbu sympatickému Američanovi a môže splácať hypotéku, dokonca aj jej kariéra fotografky odrazu naberie na obrátkach. Heather je zaskočená tým, čo sa deje. Plnil jej priania skutočne vres, alebo to bola len zhoda náhod a okolností? A sú tie splnené priania požehnaním alebo prekliatím? Keď do života jej blízkych zasiahne vážna choroba, rozhodne sa zabudnúť na vres a ujasniť si, čo je v živote najdôležitejšie. Vtipný romantický príbeh je napísaný s nadhľadom a humorom.


Čo sa mi páčilo?
Najviac sa mi na knihe páčilo to, že hlavná hrdinka bola naozaj obrovská trapérka (v mnohých prípadoch som sa s ňou stotožnila :D). Ďalej sa mi páčilo, že v knihe boli momenty, kde som sa zasmiala, zamyslela a dokonca som na pár stranách aj zapochybovala, či sa to naozaj skončí tak dobre, ako som dúfala.


Čo sa mi nepáčilo?
Asi nenájdem vec, ktorá sa mi na knihe nepáčila. Všetkého bolo tak akurát a mňa kniha bavila od začiatku až dokonca.


Celkové zhrnutie: 
Celkovo sa mi kniha čítala veľmi príjemne a ľahko. Jasné, že musíte mať určitý nadhľad, veď to bola viac - menej rozprávka. Ale čo ja o tom viem, možno sa želania plnia a uvedomíme si to až neskôr, rovnako ako Heather :). Je to kniha, po ktorej môžem siahnuť kedykoľvek a vždy ma bude baviť. Odporúčam každej romantickej duši na pohodové letné čítanie.

Moje hodnotenie:
Ellie

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára